LS – CO2 Laser Marking Machine
Configuration
| Model | LS-CO2-20/30/50/60/80/100 120/150/200/300/500W |
| Laser power | 20/30/50/60/80/100 120/150/200/300/500W |
| Wavelength | 9.3um/10.7nm |
| Frequency ange | 10Hz-75KHz |
| Pulse width | 3-250ns |
| Marking area | 150mm×150mm(optional) |
| Marking speed | ≤7000mm/s |
| Minimum linewidth | 0.2mm |
| Minimum character | 0.5mm |
| Repeatability | ±0.003mm |
| Power supply | AC220V/50Hz |
| Cooling mode | Water cooling/air cooling |









Reviews
There are no reviews yet.