FVL-3602Y 2.0MP Camera
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- 3602Y 2.0 MP |
| Product Dimensions | L x W x H – (80mm*80mm*112mm) |
| Resolution | (1920×1080) 1080p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/1.3” CMOS sensor |
| Lens Size | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision Ifrared | Yes |
| Max IR Length | 8-10 m |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Mobile WiFi Video | 1080p |
| Angle of View | 360 degree |
| Minimum Illumination | 0.01 Lux@F2.0 , Black/white 0.001Lux@F2.0 |
| Audio Output | Two way audio monitoring |
| Connectivity | Wireless |
| Network Interface: | Wi-Fi/802.11/b/g |
| Supported Devices | Android,iOS |
| Apps | V380 |
| Material | ABS, Plastic |
| Voltage | 5V , 1.5A |
| Power Source | DC |
| Power Consumption | Max 5W |
| Storage | Supported up to 64 GB. Not included |
| Features | Smart way Motion detector |
| Item Weight | 66g |











Reviews
There are no reviews yet.