FVL- A2 CAR Camera
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- A2 Car Cam |
| Display | HD Display |
| Camera Lens | 170 degree A+ high resolution ultra wide angle lens |
| File Formate | AVI |
| Video Resolution | Max 1080p |
| Video Format | M-JPEG |
| Loop Video | Seamless video , no leakage |
| Motion Detection Function | Support |
| Days & Days | Support |
| Photographic Mode | 500 pixels |
| Photo Format | JPEG |
| Memory Card | TF (Max 32GB) (Not included) |
| Microphone | Support |
| Built in Stereo | Support |
| Video Format | PAL/NTSC |
| Current Frequency | 50Hz/60Hz |
| USB Function | 1.USB-Disk 2.PC Camera |
| Power Supply Interface | 5V 1A |
| Battery | Built in battery |
| Dimension(LxWxH) | (110x61x33)mm |
| Weight | 296g |
| Item Warranty | 3 Months |










Reviews
There are no reviews yet.