FVL-D1 2.0mp WIFI IP BATTERY BACKUP CAMERA
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL-D1 Wifi IP |
| Pixel | 200 million |
| Resolution | 1920*1080 |
| Lens parameter | Focal length 3.92mm Aperture F2.4 |
| Video Encoding | H.265 |
| Video Perspective | 87 degree |
| Effective night vision | 5~8m |
| WIFI fixed latency | 2.4G |
| Battery capacity | 1200mA |
| SD Card | Upto 128GB |
| Features | Remote view, Cyclic coverage, charging & recording, 360deg rotation, AI inteligents, 4x Zoom, Cloud, Alarm, Dual audio |
| Apps | v380 |
| Dimension(LxWxH) | (113x113x90)mm |









Reviews
There are no reviews yet.