| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL-ES116m Ethernet Switch 10/100Mbps |
| Port rate | 5-10, 100Mbps, RJ45 ports |
| Standard | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Transmission medium | 10Base-T:CAT3 or above,100Base-TX/1000Base-T: CAT5, Micron multimode Fiber optic |
| Data Transfer rate | 10Mbps (Half duplex), 100Mbps (Half duplex) |
| Mac address | 2K |
| Bandwidth | 3.2K |
| Power Supply | External/Internal Power |
| Functional Features | One key VLAN port, 100m+ long distance, Loop detect |
| Power | AC 100-240V , 50Hz |
| Dimension | (250x230x75)mm |
| Item weight | 1250gm |
FVL-ES116m Ethernet Switch 10/100Mbps
FVL-ES116m Ethernet Switch 10/100Mbps
Original price was: 5,500৳ .4,130৳ Current price is: 4,130৳ .






Reviews
There are no reviews yet.