| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- Q7S |
| Product Dimensions | L x W x H – (80mm*80mm*112mm) |
| Resolution | (1280×960) 960p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/2.7” CMOS sensor |
| Lens Size | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Yes |
| Max IR Length | 10 m |
| IR Led Count | 6 |
| Video Capture Resolution | 960p |
| Angle of View | 120 degree
360 degree rotatable |
| Video Output | HD and SD switchable |
| Audio Output | Two way audio monitoring |
| Connectivity | Wireless/IP |
| Network Interface: | Wi-Fi/802.11/b/g |
| Supported Devices | Android, iOS |
| Apps | V380 |
| Material | ABS, Plastic |
| Voltage | 5V , 1.5A |
| Power Source | DC |
| Power Consumption | Max 5W |
| Storage | Supported up to 64 GB
Not included |
| Features | Smart way Motion detector |
| Item Weight | 135g |
FVL Q7S WiFi 1.3MP Camera
Description
Brand: FVL;Manufacturer : Famous Vision Ltd.;Model: FVL- Q7S; Product Dimensions(L x W x H): (80mm*80mm*112mm);Resolution: (1280×960) 960p at 25fps;Camera Sensor: 1/2.7” CMOS sensor;Lens Size: 3.6mm;Lens Type: Fixed;Night Vision: Yes;Max IR Length: 10 m;IR Led Count: 6;Video Capture Resolution: 960p;Angle of View: 120 degree,360 degree rotatable;Video Output: HD and SD switchable;Audio Output: Two way audio monitoring;Connectivity: Wireless/IP;Network Interface: Wi-Fi/802.11/b/g;Supported Devices: Android, iOS,Apps: V380;Material: ABS, Plastic;Voltage: 5V , 1.5A;Power Source : DC;Power Consumption: Max 5W;Storage: Supported up to 64 GB, Not included;Features: Smart way Motion detector;Item Weight : 135g
Original price was: 2,300৳ .1,800৳ Current price is: 1,800৳ .
| Camera Type | Wifi Camera, Doll Camera |
|---|






Reviews
There are no reviews yet.