FVL-V380L 1.3MP
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- V380L |
| Product Dimensions | L x W x H – (80mm*80mm*112mm) |
| Resolution | (1280×960) 960p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/1.3” CMOS sensor |
| Lens Size | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Video Capture Resolution | 960p |
| Angle of View | 180 degree (Panoramic)
360 |
| Video Output | HD and SD switchable |
| Audio Output | Two way audio monitoring |
| Connectivity | Wireless/IP |
| Network Interface: | Wi-Fi/802.11/b/g |
| Supported Devices | Android, iOS |
| Apps | V380 |
| Material | ABS, Plastic |
| Power Consumption | Max 5W |
| Storage | Supported up to 64 GB
Not included |
| Item Weight | 150g |






Reviews
There are no reviews yet.