FVL-178m 5.0MP AHD
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL-178m AHD |
| Product Dimensions | L x W x H – (69mm*69mm*181mm) |
| Resolution | (2592 x 1944), 1944p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/2.7″ 5.0Megapixel CMOS |
| Lens Size | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Yes |
| Max IR Length | 30 m (98 ft), Smart IR |
| IR Array LED count | 4 |
| Electronic Shutter Speed | PAL: 1/25~1/100000s |
| Video Capture Resolution | 1944p |
| Angle of View | 84.8° |
| Video Output | HD and SD switchable |
| Protection | IP67 Ingress protection |
| Voltage | 12 Volts , 1mA |
| Power Source | DC |
| Item Weight | 284 g |
| Item Warranty | 1 Year |





Reviews
There are no reviews yet.