FVL-Q12S 2.0MP IP WiFi Smart P2P Camera
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- Q12S WiFi Smart Camera |
| Product Dimensions | L x W x H – (72mm*72mm*109mm) |
| Resolution | (1920×1080) 1080p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/2.9” CMOS sensor |
| Lens Size | 3.6mm |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision | Yes |
| Max IR Length | 10 m |
| IR Led Count | 4 |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Angle of View | 110 degree
PTZ: 360 degree rotatable and 55deg |
| Video Output | HD and SD switchable |
| Audio Output | Two way audio monitoring |
| Connectivity | Wireless/IP |
| Network Interface: | Wi-Fi/802.11/b/g |
| Supported Devices | Android, iOS |
| Apps | V380 |
| Material | ABS, Plastic |
| Voltage | 5V , 1A |
| Power Source | DC |
| Power Consumption | Max 5W |
| Storage | Supported up to 64 GB
Not included |
| Features | Smart way Motion detector, support for image push,
Artificial intelligence, personnel intrusion detection (optional) |
| Item Weight | 130g |






Reviews
There are no reviews yet.