FVL-D6 Wall Lamp Wi-Fi 2.0MP Camera
| Brand | FVL |
| Manufacturer | Famous Vision Ltd. |
| Model | FVL- D6 |
| Product Dimensions | L x W x H – (130mm*95mm*145mm) |
| Resolution | (1920×1080) 1080p at 25fps |
| Camera Sensor | 1/2.7” CMOS sensor |
| Lens Size | 2.8mm |
| Lens Type | Fixed |
| Night Vision Infrared | Yes |
| Max IR Length | 10 m |
| IR LED Count | 16 |
| White LED Count | 32 |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Angle of View | 160degree Ultra Wide |
| Minimum Illumination | 1/3 Lux |
| Audio Output | Two way audio monitoring |
| Connectivity | Wireless/IP |
| Network Interface: | Wi-Fi/802.11/b/g |
| Supported Devices | Android,iOS |
| Apps | V380 |
| Material | ABS, Plastic |
| Voltage | 12V , 2A |
| Power Source | DC |
| Power Consumption | Max 5W |
| Wall Bracket | Side |
| Storage | Supported up to 64 GB Not included |
| Features | Smart way Motion detector |
| Item Weight | 245g |








Reviews
There are no reviews yet.